Verča a Honza – Štiřín

Wedding Photography Stirin Chateau

An incredibly detailed wedding. And the first meeting with the bride! In the restaurant where they make excellent burgers. I was hungry, so I used to go first. When the burger brought me and I was well covered, the bride came. Why is it always out there? :-))

In the castle we had some compulsory photos, otherwise they would not let us. At a party that was held near I was looking for some space for a few more pictures. As the sunset, so that the field looked increasingly better. Bridegroom with the bride were for it to go for 10 minutes to take pictures. A few of friends joined. I was happy.

Planning a wedding on Stirin Chareau or nearby? Get in touch! I’m ready to come.

 

Svatební fotograf zámek Štiřín

Neuvěřitelně detailně naplánovaná svatba. A to první setkání s nevěstou! V restauraci, kde dělají výborné hamburgery. Měl jsem hlad, tak jsem jel dřív, že se najím. Když mi přinesli burger a já byl správně upatlanej, tak přišla nevěsta. Proč to takhle vždy vyjde? :-))

Na zámku jsme absolvovali trochu povinné focení, jinak by nás tam už nepustili. Při párty, která se konala nedaleko jsem hledal nějaké místo na pár dalších fotek. Jak zapadalo sluníčko, tak to pole vypadalo čím dál líp. Ženich s nevěstou byli pro to, jít na 10 minut fotit. Přidalo se i pár přátel. Já byl spokojený.


Plánujete svatbu na zámku Štiřín nebo okolí? Napište mi! Rád přijedu.

Venue: Wedding Photography Stirin  Chateau/ Místo: Svatební fotograf zámek Štiřín