Lenka & Míša

Wedding Photography Plzen Lipovka

Wedding photography in the woods. Who would not want to. This is a pleasure for the photographer. The bride had a tattoo and was seen. Another thing the photographer wants to shoot. A little less funny was to come to the place of the wedding, and nothing at all. WiFi nothing, signal to mobile nothing. Only a tiny delay of the bride and groom. When the lady came to decorate the almost finished hall, I was calm. The servant made me a beer, let go of Metallica out loud, and there was a lot of it in a moment. But that was already DJ.

If you planning a wedding in Pilsen or nearby, Get in touch!

 

Svatební fotograf Plzeň Lipovka

Svatební fotografie v lese. Kdo by je nechtěl. To je radost i pro fotografa. Nevěsta měla tetování a bylo vidět. Další věc co chce fotograf fotit. Trochu míň vtipné bylo přijet na místo  svatby a nikde nic. WiFi nic, signál na mobil nic. Jen drobné zpoždění nevěsty a ženicha. Když přišla slečna zdobit skoro hotový sál, byl jsem v klidu. Obsluha mi natočila pivo, pustil jsem nahlas Metallicu a za chvíli tam bylo plno. Ale to už hrál Dj.


Jestli plánujete svatbu v Plzni nebo okolí, napište mi!

Venue: Wedding Photography Plzen Lipovka – hotel, forest restaurant | Místo: Svatební fotograf Plzeň  Lipovka – hotel, forest restaurant