Lenka and Marek

Wedding Photography Vysocina Region

Couple Lenka and Marek. It was a beautiful place. Lamy was awake before the ceremony, so there was less distraction. Sometimes it is beneficial. Added to the atmosphere, the more people laugh.
Personally I like when the whole wedding day is in one place. At the ceremony we walked on a hill above the hotel. No hurry. A bit of wind. But the ceremony was fast and the congratulations were typical Czech alcohol. Shooting, banquet, live band, dancing and home. Pity I do not remember exactly the place. I just know that the navigation did not find it.
I share some photos. If you want more information, advice or just about a wedding, I am fully at your disposal. Pavel

If you planning a wedding on Vysocina RegionGet in touch!

 

Svatební fotograf kraj Vysočina

Pár Lenka a Marek. Bylo to krásné místo. Lamy uprchly před obřadem, takže  bylo jen menší rozptýlení. Někdy je to prospěšné. Přidalo to atmosféru, čím více lidí se směje.
Osobně se mi líbí, když je celý svatební den na jednom místě. Na obřad jsme šli pěšky na kopec nad hotelem. Žádný spěch. Trochu hodně větru. Ale obřad byl rychlý a při gratulacích byla slivovice. Focení, raut, živá kapela, tancování a domů. Škoda, že už si nepamatuji přesně to místo. Jen vím, že ho ani navigace tehdy nenašla.
Sdílím několik fotek. Pokud chcete další informace, rady nebo jen o vaší svatbě, jsem vám plně k dispozici. Pavel


Jestli plánujete svatbu na Vysočině, napište mi! Rád přijedu.

Venue: Wedding Photography Vysocina Region | Místo: Svatební fotograf Vysočina