The Story about Charity event Běh pro kočku

[in Czech language]

Můj příběh aneb jak nápad vznikl

Mám ráda zvířata, od mala jsem domů tahala kde co ve snaze to zachránit. Kočky jsou navíc naše srdeční záležitost. Vždy mi přišly tak nějak magické, však co by to bylo za čarodějnici bez správné kočky. Moc mě proto už jako malou mrzelo, když se k nim někdo choval hnusně nebo je dokonce vyhodil na ulici.

Celá naše rodina se kočkám snaží porůznu pomáhat a taky je má doma, samozřejmě.  Postupem času jsem ale čím dál více zjišťovala,  že jeden člověk dokáže hodně, ale  skupina lidí dokáže spolu mnohem více. I když všichni přátelé nemusí být fanoušci Chodím pravidelně běhat, sice ne moc rychle, ale zato ráda. Nejraději venku v přírodě, někdy sama, někdy s přáteli. Člověk vidí svět z jiné perspektivy. Tak si začnete víc všímat okolí. Nevidíte jen krajinu a měnící se roční období, ale taky ty nedostatky v ní. Třeba prchající  kočky ve večerním šeru, ne každá má domov. Většinou spíš nemá.

Napadlo mě proto upozornit na problém opuštěných koček během. Existuje tolik různých závodů, hodně z nich pomáhá druhým. Žádný ale nepomáhá přímo kočkám nebo útulkům pro kočky.  Přitom je vedou většinou dobrovolníci a financují provoz ze soukromých zdrojů. Našla jsem si proto útulek pro kočky ve svém okolí a nabídla jim pomoc s propagací a výběrem prostředků na jeho provoz.

Během nechci jen vybírat prostředky na podporu útulku, chci také upozornit na problematiku opuštěných koček a vztahu lidí ke zvířatům. Součástí každé takové akce proto bude informační kampaň o pomoci zvířatům.

BĚH PRO KOČKU 2019 LÁZNĚ TOUŠEŇ

Pavel Dufek is a Czech photographer, specializing in fine art photography, street photography and documentary photography.

Pavel Dufek je český fotograf, specializující se na výtvarnou fotografii, street fotografii a dokumentární fotografii.