Charitativní akce Běh pro kočku

 

Cílem charitativní akce Běh pro kočku je, kromě běhu krásnou krajinou v Polabí, upozornit na problematiku koček bez domova a informovat tak nejen dospělé, ale především děti.  V průběhu akce se můžete zástupců útulku pro kočky také dotázat  na péči o kočky nebo jak postupovat při nalezení opuštěné kočky.

Celý výtěžek ze startovného a doprovodného prodeje předmětů s motivem kočky putuje na podporu kočičího útulku. Tlapky Mochov

Můj příběh aneb jak nápad vznikl

Mám ráda zvířata, od mala jsem domů tahala kde co ve snaze to zachránit. Kočky jsou navíc naše srdeční záležitost. Vždy mi přišly tak nějak magické, však co by to bylo za čarodějnici bez správné kočky. Moc mě proto už jako malou mrzelo, když se k nim někdo choval hnusně nebo je dokonce vyhodil na ulici.

Celá naše rodina se kočkám snaží porůznu pomáhat a taky je má doma, samozřejmě.  Postupem času jsem ale čím dál více zjišťovala,  že jeden člověk dokáže hodně, ale  skupina lidí dokáže spolu mnohem více. I když všichni přátelé nemusí být fanoušci Chodím pravidelně běhat, sice ne moc rychle, ale zato ráda. Nejraději venku v přírodě, někdy sama, někdy s přáteli. Člověk vidí svět z jiné perspektivy. Tak si začnete víc všímat okolí. Nevidíte jen krajinu a měnící se roční období, ale taky ty nedostatky v ní. Třeba prchající  kočky ve večerním šeru, ne každá má domov. Většinou spíš nemá.

Napadlo mě proto upozornit na problém opuštěných koček během. Existuje tolik různých závodů, hodně z nich pomáhá druhým. Žádný ale nepomáhá přímo kočkám nebo útulkům pro kočky.  Přitom je vedou většinou dobrovolníci a financují provoz ze soukromých zdrojů. Našla jsem si proto útulek pro kočky ve svém okolí a nabídla jim pomoc s propagací a výběrem prostředků na jeho provoz.

Během nechci jen vybírat prostředky na podporu útulku, chci také upozornit na problematiku opuštěných koček a vztahu lidí ke zvířatům. Součástí každé takové akce proto bude informační kampaň o pomoci zvířatům.


Místo konání Charitativní akce Běh pro kočku – U jezevců, U Hřiště, 25089 Lázně Toušeň


Plánujete svatbu nebo jen hledáte fotografa?  Napište mi! Rád přijedu.

Planning a wedding, looking for a photographer? Get in touch! I’m ready to come.

This entry was posted in Fotografie - Photography, Spolupráce.